На сьогоднішній день дуже гостро стоїть питання виникнення значної кількості пожеж, що виникають внаслідок спалювання стерні, соломи, післязбиральних залишків та сміття.
Незважаючи на заборони, щороку із завидною постійністю на полях спалюється стерня або солома після збирання врожаю, що призводить до збіднення вмісту гумусу в ґрунті, знищення біорізноманіття, тваринного світу, виникає загроза виникнення пожеж у полезахисних лісових смугах, лісах, а іноді й травмування або загибелі людей.
При спалюванні стерні, соломи і поживних залишків згорає гумус найбільш родючого поверхневого шару, внаслідок чого знижується біологічна активність ґрунту. Разом з стернею вогонь знищує безцінну біосферу ланів, яка могла б суттєво підвищити врожайність у наступні роки, а на їх місце приходять патогенні мікроорганізми та бур’яни.
Спалювання сухої рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, приносить значну шкоду навколишньому середовищу!
Тому необхідно неухильно дотримуватися вимог пожежної безпеки та природоохоронного законодавства у лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях та, особливо, утриматися від спалювання трави, сухостою, сміття та стерні після завершення збирання сільськогосподарських культур!