Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
16 січня 2019 року 17:04

Виплата компенсації за проїзд окремим пільговим категоріям населення на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування за рахунок коштів обласного бюджету

Починаючи з 2016 року, в області діє програма виплати пільговим категоріям громадян компенсації за проїзд автомобільним транспортом на міжміських та міжобласних автобусних маршрутах загального користування (протяжність перевищує 50 км) шляхом відшкодування вартості квитка.

Виплата проводиться за рахунок коштів обласного бюджету в разі неотримання пільг відповідно до статей 37, 41 Закону України „Про автомобільний транспорт“.

За одержанням відповідної компенсації мають право звернутися окремі категорії громадян, яким згідно із законодавством передбачені пільги на проїзд на вищезазначених маршрутах:

постраждалі учасники Революції Гідності;

учасники бойових дій;

особи з інвалідністю внаслідок війни;

особи, які супроводжують осіб з інвалідністю внаслідок війни І групи;

діти з багатодітних сімей;

особи з інвалідністю та діти з інвалідністю, у період з 1 жовтня по 15 травня;

особи, які супроводжують осіб з інвалідністю І групи або дітей з інвалідністю (не більше однієї особи) у період з 1 жовтня по 15 травня;

батьки загиблих військовослужбовців; інваліди військової служби;

учасники-добровольці антитерористичної операції на підставі посвідчення „учасника-добровольця антитерористичної операції“, статус яким встановлено Комісією з визнання та встановлення статусу учасника-добровольця антитерористичної операції обласної державної адміністрації.

Компенсація надається за рахунок коштів обласного бюджету шляхом проведення виплати вартості квитка з розрахунку 10 поїздок на місяць (не більше 120 поїздок на рік).

Для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю – не більше 75 поїздок на рік, у період  з 1 жовтня по 15 травня.

Визначена кількість поїздок використовується пільговими категоріями громадян в будь-який час протягом року.

З 1 січня 2019 року передбачено відшкодування вартості проїзного документу (фіскального чеку).

Якщо поїздка здійснюється з районних центрів області, де відсутні автостанції, або через автостанції області, з яких не проводяться відправлення на міжобласних маршрутах загального користування (станом на 01.12.2018 – це смт. Чутове, м. Гребінка, смт. Диканька,  смт. Козельщина, смт. Машівка, м. Решетилівка, смт. Шишаки) для виплати компенсації подається проїзний квиток за формою, затвердженою наказом Міністерства транспорту та зв’язку України  від 25.05.2006 № 503.

Виплата компенсації проводиться за спрощеним механізмом.

Пільгові категорії громадян подають до органів соціального захисту населення за місцем перебування на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги (учасники-добровольці АТО за місцем реєстрації):

заяву (заповнюється в управлінні на підставі пільгового посвідчення та паспорту);

проїзні документи.

Вартість проїзду буде відшкодовано на зазначений в заяві:

особовий рахунок у банківській установі - мешканцям міст обласного значення (за заявою осіб похилого віку та осіб з інвалідністю виплата може бути проведена через відділення поштового зв’язку ПАТ „Укрпошта“);

особовий рахунок у банківській установі або відділення поштового зв’язку  ПАТ „Укрпошта“ - мешканцям сіл, селищ, міст  (крім міст обласного значення).

Відшкодування вартості квитка проводиться у разі звернення з відповідною заявою не пізніше шести місяців з дня здійснення поїздки.

 

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua