За рішенням ЮНЕСКО, 13 лютого визнано Всесвітнім днем радіо.
У цифрову еру радіо залишається найнадійнішим засобом масової інформації, спроможним охопити найбільш широку аудиторію. До речі, в лютому 2012 року Європейський мовний союз, організувавши Тиждень цифрового радіо, окреслив перспективи подальшого розвитку радіомовлення.
Обрана дата – не випадкова. Саме 13 лютого 1946 року вперше вийшло в ефір „Радіо ООН“, яке мовило напряму зі штаб-квартири Організації Об’єднаних Націй. Головна мета радіостанції ООН (The United Nations Radio) – пропаганда ідей Об’єднаних Націй, серед яких — мир, толерантність, повага до прав людини, гендерна рівність, економічний і соціальний розвиток, а також захист міжнародних законів.
По суті, День радіо заснований для того, щоб знову й знову нагадувати, що місія традиційних і сучасних ЗМІ – не маніпулювання свідомістю мільйонів, не відволікання уваги від важливих проблем сьогодення, а поширення інформації про права людини та проблеми її безпеки. Крім цього, радіо має значні можливості для забезпечення екстреного зв’язку в зонах лиха та допомоги постраждалим.
Незабаром – першої неділі березня – світ відзначатиме Міжнародний день дитячого телебачення і радіомовлення.