Громада для людей
Створення туристичної привабливості
Підтримка місцевого бізнесу
Відкритість до партнерства
13 вересня 2017 року 09:43

Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

Хто такі патронатні вихователі та як ними стати?

Патронат над дитиною – тимчасовий догляд, виховання та соціально-психологічна реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин. Дана форма влаштування дитини дає можливість не відривати її від місця походження та дозволяє спілкуватися з біологічними батьками, з якими фахівці працюють на подолання складних життєвих обставин і повернення дітей у родину.

Патронатний вихователь – це особа, яка за участю членів сім’ї надає послуги з догляду, виховання та соціально-психологічної реабілітації дитини у своїй сім’ї.

Сім’я патронатного вихователя – сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі.

Патронатним вихователем може бути громадянин України, який має позитивний досвід виховання дітей, відповідні житлові умови для надання послуг з догляду виховання та соціальної реабілітації дитини в своєму або орендованому помешканні. Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника із числа членів сім’ї. 

Патронатний вихователь не може поєднувати надання послуг патронату над дитиною з іншими видами діяльності, які перешкоджатимуть якісному виконанню умов договору про патронат над дитиною.

Кандидат у патронатні вихователі подає до міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за місцем проживання такі документи:

Ø     заяву;

Ø     копію свого паспорта та кандидата у помічники патронатного вихователя;

Ø     довідку про склад сім’ї (форма № 3);

Ø     копію трудової книжки (за наявності);

Ø     висновки про стан свого здоров’я кандидата та осіб, які проживають разом з ним;

Ø     довідки від нарколога, психіатра та фтизіатра, в т.ч. і для осіб, які проживають разом із кандидатом у патронатні вихователі;

Ø     довідки про відсутність судимості, в т.ч. і у повнолітніх членів сім’ї, які проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі та дітей, які досягли 14-річного віку;

Ø     документ, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

Ø     письмову згоду на влаштування дітей до цієї сім’ї усіх повнолітніх членів сім’ї кандидата у патронатні вихователі, які проживають разом з ним, а також дітей, за умови досягнення ними віку, коли вони спроможні самостійно висловлювати свою думку.

Термін перебування у сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців.

Патронатному вихователю виплачуються соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів на місяць на утримання влаштованої під патронат дитини та грошове забезпечення за надану послугу: 5-ть прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Якщо ви виявили бажання стати патронатним вихователем, звертайтеся до Пирятинського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: м.Пирятин, вул. Соборна 42, каб.59, або за телефоном 3-23-96.

Мапа сайту

Режим роботи
пн.-чт. 08.00 - 17.15
пт. 08.00 - 16.00
обідня перерва - 12.00 - 13.00
Телефон
+38 (05358) 2-14-70
Телефон/факс
+38 (05358) 2-14-70
Електронна пошта
office@pyryatyn-mrada.gov.ua