Щороку, починаючи з 2014 року, 30 липня світова спільнота відзначає Всесвітній день протидії торгівлі людьми, який був проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2013 році з метою підвищення інформованості громадськості про цю глобальну проблему і привернення уваги до тяжкого становища мільйонів жінок, чоловіків і дітей з усіх куточків світу, які стали жертвами торгівлі людьми, а також заохочення людей активно допомагати і протидіяти цьому злочину.
Якщо Ви потрапили у ситуацію, коли: Вас позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши Ваші документи; Вам пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей; Вас примушували відробляти неіснуючі борги; Вас втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що ви стали жертвою торгівлі людьми.
Більш детальну інформацію про:
- ризики потрапляння громадян у ситуацію торгівлі людьми;
- порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми;
- види допомоги особам, які постраждали від торгівлі людьми;
- перелік установ, закладів, служб та організацій, які надають допомогу особам, які постраждали від торгівлі людьми;
- контакти відповідальних посадових осіб за проведення процедури встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми, та громадських організацій, які працюють у цій сфері, можна отримати, звернувшись до відділу освіти Пирятинської міської ради за адресою: м. Пирятин, вул. Соборна, 21, та за телефонами: (05358) 3-10-84.
Консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати також, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та „527“ (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).