Комп’ютерні технології, штучний інтелект, розвиток віртуальної реальності поступово і невпинно змінюють реалії життя кожного пересічного українця. Навіть літні люди сьогодні вправно користуються смартфонами та активно комунікують у соціальних мережах. Усе частіше мобільний гаджет допомагає людям похилого віку не лише поспілкуватися, переглянути погоду чи прочитати гороскоп, але й отримати пенсію, сплатити комунальні послуги та навіть відстежити рух громадського транспорту.
Пришвидшить процес долучення людей, якими опікується Пенсійний фонд, до сучасних реалій життя новий сервіс, за допомогою якого можна сформувати е-пенсійне посвідчення, що відображатиметься в мобільному застосунку «Дія».
Відтепер паперове посвідчення більше не обов’язкове – пенсіонери мають можливість обрати лише електронний формат без оформлення його на папері чи у формі платіжної картки. Сформувати такий документ можна двома шляхами: через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України або традиційно, звернувшись до фахівців найближчого сервісного центру Фонду.
Для того, щоб замовити е-пенсійне посвідчення через вебпортал Пенсійного фонду України, слід підготувати скановані копії таких документів:
- довідки про присвоєння ідентифікаційного номера платника податків (РНОКПП);
- паспорта громадянина України;
- кольорової фотографії, зробленої впродовж останніх 6 місяців, розміром 3*2,5 см (розмір обличчя має складати не менше 70-80% фотографії);
- фізичного підпису чорним кольором (у форматі jpg).
Процедура замовлення електронного посвідчення складається з таких кроків:
- Увійти на вебпортал Пенсійного фонду України https://portal.pfu.gov.ua та авторизуватися за допомогою кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
- В особистому кабінеті на панелі ліворуч внизу, у розділі “Щодо пенсійного забезпечення” обрати вкладку “Заява на виготовлення пенсійного посвідчення”.
- Із запропонованих варіантів обрати опцію “Заява на виготовлення пенсійного посвідчення в електронній формі (без виготовлення паперового оригіналу або платіжної картки, яка одночасно є пенсійним посвідченням)”.
- У вікні, що з’явиться, вивчити інструкцію та натиснути кнопку “Продовжити”.
- Заповнити онлайн-форму заяви, зазначивши інформацію про себе як отримувача пенсії.
- Прикріпити заздалегідь відскановані документи та натиснути “Сформувати заяву”.
- Перевірити дані сформованої заяви та натиснути кнопку “Підписати та відправити в ПФУ”.
З результатом опрацювання заяви можна ознайомитись в особистому кабінеті на вебпорталі Пенсійного фонду України в розділі “Мої звернення” – “Статус звернення”.
Після успішного опрацювання відповідного звернення відображення електронного пенсійного посвідчення формується в мобільному застосунку «Дія».
Посвідчення, видане за віком, підтягується в застосунок автоматично. Пенсійне посвідчення, видане за інвалідністю, у зв’язку з втратою годувальника, за вислугу років потрібно додати у «Дію» власноруч. Для цього необхідно прогортати всі документи в застосунку та натиснути «Додати документ» ? «Пенсійне посвідчення».
Довідково: на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Полтавській області перебуває 407,9 тис. одержувачів пенсійних виплат, з яких 383,2 тис. - цивільні пенсіонери, 24,7 тис. - пенсіонери силових структур. У числі одержувачів пенсійних виплат налічується 106,8 тис. громадян, які продовжують працювати. Протягом першого місяця функціонування нового сервісу близько шести десятків мешканців Полтавщини оформили е-пенсійні посвідчення.
Головне управління Пенсійного
фонду України в Полтавській області