Сьогодні відбулося чергове засідання суб’єктів співробітництва у сфері поводження з ТПВ між Пирятинською, Гребінківською, Чорнухинською та Новооржицькою громадами за участі експертів проєкту міжнародної технічної допомоги „Підтримка ініціативи з експорту технологій захисту довкілля”, що виконується Німецьким товариством міжнародного співробітництва (GIZ), Тараса Журавля та Максима Барінова.
Дбаючи про збереження довкілля та здорове майбутнє своїх мешканців, Пирятинська громада разом із громадами-партнерами спільно утворили КП "Екосервіс-2022", робота якого спрямована на удосконалення системи поводження з відходами. Під час засідання присутні заслухали звіт директора комунального підприємства Олександра Котенка за 2024 рік.
Нині роздільним збором охоплено 156 сіл та 2 міста у 4-х територіальних громадах. Заключено 72 договори з підприємствами та фізичними особами-підприємцями на збір вторсировини. Протягом року зібрано: 112,88 т паперу, 52,7 т пластику та 88,4 т скла. А це означає, що понад 253 т вторсировини пішли на переробку, а не забруднюватимуть навколишнє середовище.
Учасники засідання обговорили перспективний план роботи підприємства на 2025 рік. Головна мета – вийти на самоокупність. Також в планах запровадити збір та компостування «зелених відходів». GIZ підтримує ідею і нині вже ведеться збір даних та робота над розробкою стратегії. Оскільки об’єми вторсировини збільшуються, то підприємство потребує розширення матеріально-технічної бази. Тож в планах придбання ще одного сміттєвоза та пресу.
Міський голова Андрій Сімонов зазначив, що успішність роботи КП "Екосервіс-2022"є принципово важливою як для громад-засновників підприємства, так і для країни, адже європейська імплементація передбачає розумне поводження з відходами.