Цукровий діабет – це коли підшлункова залоза не виробляє достатньо інсуліну або організм не може його нормально використовувати. Інсулін - це гормон, який допомагає глюкозі з крові потрапляти в клітини організму, щоб вона перетворилася на енергію. Якщо цього не відбувається, то постійно високий рівень глюкози в крові може пошкодити всі органи і системи.
Цього року у двох діток з Пирятинської громади вперше виявили цукровий діабет. А у 2023 році - жодного нового випадку не було. Найчастіше ця хвороба виникає у дітей від 5 до 11 років. Саме в цей період остаточно формується підшлункова залоза.
Ось такі симптоми мають насторожити батьків і змусити звернутися до педіатра:
- дитина дуже хоче пити;
- часто і багато мочиться;
- стає млявою і сонливою;
- дитина худне, але при цьому може відчувати голод навіть після їжі;
- на шкірі можуть з’являтися гнійничкові висипання.Пам'ятай, що цукровий діабет може бути небезпечним для життя дитини!
А ось що може спровокувати виникнення цієї хвороби:
- спадковість;
- сильний стрес;
- перенесені вірусні інфекції;
- неправильне харчування.
Профілактичні рекомендації:
- Раціональне харчування. Цукровий діабет частіше виникає у дітей, які отримували штучне вигодовування в ранньому віці. Адже материнське молоко має у своєму складі численні захисні фактори, що зміцнюють імунітет. У старшому віці дуже важливим є здорове харчування. Варто уникати надмірного вживання легких вуглеводів: солодощів, цукерок, солодких напоїв тощо. Збагатіть раціон дитини клітковиною: овочами, фруктами, кашами, зеленню. ????????????
- Створення психологічно комфортного середовища для дитини. Оберігайте дітей від гострих стресових ситуацій. За потреби звертайтеся до психологів, щоб зменшити ступінь психологічної напруги у дитини.
- Своєчасне лікування вірусних захворювань у дітей. Пам’ятайте, що дотримання профілактичних рекомендацій знизить ймовірність виникнення цукрового діабету у дитини.
Рекомендації надала лікар-педіатр Пирятинського ЦПМСД Тетяна Тарасенко.