Війна, розв’язана росією, спровокувала, а часом – загострила низку проблем, які є в українському суспільстві.
Так, воєнні дії змусили багатьох людей покинути рідні домівки та переїхати до більш безпечних регіонів. І зараз кількість офіційно зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб в країні сягає 4,9 млн осіб. Такі масові переміщення створюють тиск на громади, які приймають ВПО, вимагають від них осмислення та подолання викликів, пов’язаних зі змінами у складі громад.
Водночас постійно зростає кількість людей з інвалідністю – зараз їх більш як три мільйони осіб. Вони потребують якнайшвидшого створення суспільного середовища рівних можливостей та інтеграції їх у суспільне життя.
Крім того, ще однією важливою темою є формування національної пам’яті та меморіалізації загиблих українських Воїнів і Воїнок. Зараз це питання нагальне та актуальне, тому навколо нього точаться невпинні дискусії.
Щоб мінімізувати непорозуміння та сприяти покращенню життя значної частини суспільства, пропонуємо тематичні курси Освітньої онлайн-платформи Зрозуміло!:
? Адаптація та інтеграція ВПО: досвід і можливості – курс для громад про те, як працювати з ВПО, розуміти виклики та можливості, що виникають у зв’язку зі змінами у складі громад.
? Громадські технології для людей з інвалідністю – інклюзивний онлайн-курс, що розповідає про громадські технології та їхнє використання для людей з інвалідністю. Лекції супроводжені перекладом жестовою мовою.
? Інформаційна безпека у період кризи – інклюзивний онлайн-курс для людей з інвалідністю, що ознайомлює із правилами безпечної поведінки в інформаційному просторі у воєнний час. Лекції також доступні українською жестовою мовою.
? Мова меморіалів – курс навчає розуміти мову меморіалів. Тут пояснюють основні елементи, форми, традиції меморіалів, наводять приклади світових практик.
У створенні курсів взяли участь директор з питань науки та розвитку Інституту громадянського суспільства Анатолій Ткачук, консультантка з питань розвитку громад, регіонів, ОГС Любов Ропало, експертка з інклюзивної комунікації та ефективного навчання Світлана Ілініч, Громадська організація «Вінницька міська організація соціального розвитку та становлення окремих малозахищених категорій молоді “Паросток”», співзасновниця платформи культури пам’яті Минуле / Майбутнє / Мистецтво Оксана Довгополова.
Зірковими ведучими курсів стали Марічка Падалко, Ірма Вітовська. А серед запрошених спікерів були голови чотирьох громад, які розповіли про виклики та можливості під час великої війни та поділилися власним досвідом.
Успішне складання тестових завдань до курсів (крім «Мови меморіалів») дає змогу отримати сертифікат, що містить 0,2 кредиту ЄКТС.
Усі курси безоплатні та доступні до перегляду у будь-який зручний час.