Налагодження процесу переробки відходів агровиробництва – це один із ланцюжків доданої вартості, що вдалося створити в рамках реалізації проєкту «Розбудова ланцюжків доданої вартості у молочному та ягідному кластерах Пирятинської громади для розширення економічних можливостей сільських жителів та екоорієнтовного зростання».
На початку минулого року було оголошено конкурсний відбір учасників з числа юридичних осіб для налагодження процесу переробки відходів агровиробництва, зокрема, створення об?єкту з виробництва паливних брикетів. Однією з умов участі в проєкті було співфінансування 25%. Переможцем стало ПП «Теплівська калина». І вже в липні у новоствореному цеху в Березовій Рудці було встановлено обладнання: прес брикетуючий ударно-механічний, сушарку аеродинамічну та подрібнювач тюків соломи.
У цеху створено два робочих місця, проте в планах – шість. Продуктивність виробництва – 250-300 кг за годину, 3 тони за зміну. Для виготовлення брикетів використовуються рослинні рештки з поля – в основному ріпакова солома та кукурудза. Брикети користуються попитом та реалізуються серед населення.
Отже, маємо нове екологічне виробництво, яке зміцнює енергетичну стійкість громади. Адже, паливні брикети є різновидом альтернативної енергетики, а їх спалювання майже не чинить негативного впливу на навколишнє середовище та опалювальне приміщення.
Нагадаємо, проєкт ЄС «Розбудова ланцюжків доданої вартості у молочному та ягідному кластерах Пирятинської громади для розширення економічних можливостей молоді і сільських жителів та еко-орієнтованого зростання» реалізується Пирятинською міською радою, ГО «Інститут громадянського суспільства» та КП «Агенція розвитку Пирятинської громади» за фінансової підтримки Європейського Союзу.