Розпочався новий навчальний рік. І важливо, щоб кожна дитина була не лише успішною, а й перш за все – здоровою. Поради щодо збереження здоров’я хлопчиків і дівчаток надала лікар-педіатр Пирятинського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Тарасенко.
Нині існує три основні проблеми, пов’язані зі здоров’ям дітей: психічне здоров’я, фізична активність та проблеми із зором. Як правило, причиною цих проблем є малорухливий спосіб життя та велика кількість часу з гаджетами.
Як зберегти психічне здоров’я дитини?
- Емоційна близькість - більше обіймів, розмов, спільне активне проведення вільного часу, позитивні традиції сім’ї. Розмовляйте з дитиною і слухайте її!
- Режим дня – найкращий час для нічного сну не пізніше 22:00 і підйом в один і той же час. Сон без гаджетів підвищує стресостійкість.
- Не їжте з телефоном в руках, щоб не було переїдання
- Не соромтеся звертатися за допомогою до психолога чи сімейного лікаря при необхідності
Фізична активність
Наші діти через карантин, війну, ізоляцію, дистанційну форму навчання мало рухаються, як наслідок - порушення постави, поганий загальний фізичний розвиток. Як це змінити?
- Ранкова зарядка разом із дитиною займе 7-10хв., а додасть бадьорості на весь день. Головне робити це системно.
- Піші прогулянки, особливо перед сном, щоб добре спати.
- Спортивні секції за інтересами дітей.
Проблеми із зором
В житті наших дітей забагато гаджетів. Заняття, спілкування, розваги - все через монітор. Контролюйте тривалість роботи з гаджетами, щоб уникнути появи чи прогресу проблем із зором. Не просто забороніть їх використання, а запропонуйте альтернативне заняття або ж проведіть цей час разом із дитиною.
Почніть із себе. Змінюємося ми - змінюються наші діти!